Logo Destek

Logo programlarında malzeme kartı (stok kartı) 'na resim nasıl eklenir?

Logo Go 3, Tiger 3 ve Tiger Enterprise programlarında malzemeler bölümünde bulunan ticari mallarınız için malzeme kartına bağlı olarak resim ekleyebilirsiniz. Satın aldığınız yada satışını yaptığınız malzemelerin birbirlerine benzer olması durumlarında, malzemelerin adından yada kodundan anlayamayacak olduğunuz durumlarda ürün resimleri size yardımcı olmaktadır. Logo programlarında malzeme kartına iki adet ürün görseli bağlamanız mümkündür. Bu makalemizde malzeme kartlarına ürün görsellerini nasıl ekleyeceğinizi adım adım ve resimli olarak anlatacağım. Lütfen makaleyi dikkatlice inceleyiniz.

Ana kayıtlar menüsünde bulunan Stok ve Malzemeler menü öğesi tıklanır.

Logo malzeme kartına resim ekleme

 

Logo Go 3, Logo Tiger 3 ve Logo Tiger Enterprise programlarında çek-senet bordrolarında satış elemanı nasıl kayıt edilir?

2.00.00.00 versiyonunda Ek özellik paketi 3 kapsamında çek - senet bordrolarında satış elemanı bilgisinin girilebilmesi sağlanmıştır.Bordrolarda satış elemanı girişi yapılabildiği gibi satıcı - cari hesap uygunluğu da kontrol edilebilmektedir.

Logo Çek-Senet satıcı kontrolü parametresi

 

Logo Go Plus muhasebe programında Cari Hesap Kartlarını açmak (yeni cari kart eklemek) işlemi nasıl yapılır?

İşletmelerin malzeme yada hizmet aldığı, malzeme yada hizmet sattığı şahıs yada firmalar Cari Hesap bölümünde oluşturulur ve bu bölümden takip edilir. Yeni bir cari hesap kartı açmak için

  • Logo Go Plus programında cari hesap kartı ekleme yetkisi olan kullanıcı ile programa giriş yapılır.
  • Ana kayıtlar menüsünde bulunan Cari ve Cari Hesaplar menü öğesi tıklanır.

Logo Go Plus Cari Hesaplar

Logo programlarında malzeme kartı (stok kartı) 'na resim nasıl eklenir?

Logo Go Plus, Tiger Plus ve Tiger Enterprise programlarında malzemeler bölümünde bulunan ticari mallarınız için malzeme kartına bağlı olarak resim ekleyebilirsiniz. Satın aldığınız yada satışını yaptığınız malzemelerin birbirlerine benzer olması durumlarında, malzemelerin adından yada kodundan anlayamayacak olduğunuz durumlarda ürün resimleri size yardımcı olmaktadır. Logo programlarında malzeme kartına iki adet ürün görseli bağlamanız mümkündür. Bu makalemizde malzeme kartlarına ürün görsellerini nasıl ekleyeceğinizi adım adım ve resimli olarak anlatacağım. Lütfen makaleyi dikkatlice inceleyiniz.

Ana kayıtlar menüsünde bulunan Stok ve Malzemeler menü öğesi tıklanır.

Logo malzeme kartına resim ekleme

 

Logo cari hesap işlem merkezi nedir?

Logo cari hesap işlem merkezi işlemlerinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve pratiklik kazandıracak bir uygulamadır. Logo'da kayıtlı olan cari hesaplarınızı tek bir pencere üzerinde görebilir, bu cari hesaplara ait hareketleri ve bu hareketlerin içeriğini inceleyebilirsiniz. İsteğinize göre filtreleme yaparak rapor alabilirsiniz. Cari hesap işlem merkezi cari hesaplara ait tüm fişlere ve bu fişlerin detaylarına ulaşabildiğiniz aynı zamanda rapor da alabildiğiniz, büyük kolaylık sağlayıp işlem hızınızı artıracak olan bir uygulamadır. Programın çalışması için Microsoft .Net 4.0 ve üzeri versiyonunun bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir.

Ana kayıtlar menüsünde bulunan Stok ve Malzemeler menü öğesi tıklanır.

Logo cari hesap işlem merkezi

 

Logo kısayol butonları - tuşları nedir? Nasıl kullanılır?

Logo Go Plus, Logo Tiger Plus ve Logo Tiger enterprise programlarında bulunan kısayollar kullanıcının işlem kızını artırmak için geliştirilmiştir. Ekranın üst tarafında bulunan butonlar vastıtası ile logoda herhangi bir modüldeki herhangi bir alana kısayol tuşu ataması gerçekleştirilebilir. Kısayol tuşlarının genel görüntüsü şu şekildedir.

Logo kısayol tuşları

 

Logo Go Plus programında Birim Setleri nasıl tanımlanır (kaydedilir)? Tanımlı (kayıtlı) birim setleri nasıl değiştirilir?

Logo Go Plus programında Stok modülünde kullanılan tüm malzemeler alım/satım (giriş - çıkış) işlemlerinde tanımlı olan birim setlerini kullanmaktadır. Program ilk defa kurulduğunda "Öndeğer Birim Seti" olarak sadece "Adet" birim seti tanımlı haldedir. İşletmeler Malzeme alıp satarken farklı birimler ile çalışmaktadırlar. Bu birimler uzunluk birimleri metre, inch gibi birimler olabileceği gibi, hacim birimleri, ağırlık birimleri gibi çok farklı birim setleri de olabilmektedir. Birim setleri ve birim çevrim katsayıları birim setleri bölümünde girilmezse program içerisinde bunları kullanmak mümkün olmamaktadır. Logo Go Plus, Logo Tiger Plus ve Logo Tiger Enterprise programlarında herhangi bir malzeme kartında kullanılıp hareket görmüş olan birim setleri değiştirilemez ve silinemez. İşletmenizin yapısına uygun olaarak birim setlerini oluşturmak için yapılması gerekenler makalede resimli olarak anlatılmıştır. Lütfen makaleyi dikkalice okuyunuz.

Ana kayıtlar menü öğesi altında bulunan Stok modülüne buradan da Birim setleri bölümüne ulaşılır.

Sırasıyla "Ana kayıtlar" --> "Stok" --> "Birim Setleri" tıklanır.

Logo go plus birim seti

 

İletişim

  Email us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  +90.212.5105868

   +90.212.5109839

   Yenidoğan Mh. 45/3 Sk. No:15/5 Zeytinburnu / İSTANBUL

Follow us