Logo Destek

Logo yazılım yeni arayüzüyle kullanıcılarına duyurduğu logo start 3 ürünü çıkmıştır.Logo start 3 ürününde başlangıç seviyesi kullanıcılar için ideal çözümlerin yanında e-devlet modülüyle kullanıcılara farklı bir kullanıcı deneyimi yaşatacaktır.

START 3 uygulamasında,

  • Stok Yönetimi ile stoklarınızın alış ve satışını kolayca yönetebilir ve sevkiyatlarınızı teslim tarihlerine bakarak izleyebilirsiniz;
  • Sipariş Yönetimi ile müşteri bilgisi, siparişin veriliş tarihi, teslimat tarihi gibi bilgileri kaydedip siparişleri tek bir yerden bütün ayrıntılarıyla takip edebilirsiniz;
  • Cari Hesap Yönetimi modülünde müşterilerinizin aylık satış tutarları ve toplamlarını izleyip risklerini veya risk limitlerini tanımlayabilir ve cari hesap işlemlerinizi satırlar halinde hızlıca işleyebilirsiniz;
  • Fatura ile gelen siparişleri irsaliyeye, kestiğiniz irsaliyeleri kolayca faturaya aktarabilirsiniz. Yapacağınız indirim, masraf ve promosyonların formüllerini tanımlayabilir, ihtiyaç duyduğunuz zaman mal bazında ya da fatura toplamında indirim ve promosyon uygularken ve istediğiniz sayıda masraf işleyebilirsiniz;
  • Kasa İşlemleri ile çek/senet tahsilat ve ödemeleri, fatura kapatma, kasadan kasaya virman gibi günlük hayatta rastlanan her türlü nakit hareketini elektronik ortamda takip edebilir;
  • Banka İşlemler ile bankalardaki ticari ve kredi hesaplarınızı banka/şube adları ile birlikte ya da ayrı ayrı izleyebilirsiniz;
  • Çek ve Senet ile değerli evraklarıstart3_logotype-01.png

Logo e-İrsaliye Programı

Logo e-İrsaliye uygulaması ile eevkiyat süreçlerini dijitalleştirin, işinize hız katın

E-irsaliye ile sevk irsaliyelerinizi dijital ortamda oluşturun, sevkiyat süreçlerinizi ve ticaretinizi hızlandırarak rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

Neden e-irsaliye?

  • Güvenli, hızlı, tasarruflu ve çevre dostu
  • E-irsaliye ile sevk irsaliyelerinizi dijital ortamda oluşturup, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden görüntüleyin. Böylece kağıt,baskı, ve arşivleme gibi birçok maliyet kaleminde tasarruf sağlayın ve iş süreçlerinizi hızlandırın.

E-irsaliye hakkında bilmek istediğiniz her şey!

Tüm erp ve yazılımlarla entegre olabilen elogo e-irsaliye uygulaması ile süreçlerinizi hızlandırmanın avantajını yaşayın.

Logo Start Ön Muhasebe Programı Ön muhasebe programı işletmelerin yürüttüğü ticari faaliyetlerinin bilgisayar ortamında kayıt altına alınması, verilerin analiz edilmesi ve yapılan analizlere göre ticari faaliyetlerin yönlendirilmesi için kullanılan yazılımlardır. Ön muhasebe programları ile genel olarak işletmenin borç ve alacaklarının takibi, kasa hareketlerinin takibi, satış ve satın alma faturalarının düzenlenmesi, banka hareketlerinin takip ve kontrol edilmesi, malzeme (stok) hareketlerinin takip edilmesi, ambardaki stok miktarlarının ve değerlerinin takip edilmesi, çek/senet giriş çıkış işlemlerinin takip edilmesi, alınan ve verilen siparişlerin kayıt altına alınarak takip edilmesi, sevk irsaleyelerinin düzenlenmesi, işletmenin kredi hesaplarının ve kredi borçlarının takip edilmesi, müşterilerden

Değerli İş Ortaklarımız,
10.08.2018 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından e-Defter ve e-Belge uygulamalarını kullanan ve mali mührü kilitlenen mükellefler için kilit çözme ve yeni şifre belirleme işlemleri duyurusu yayınlanmıştır.
e-Defter ve e-Belge (e-Fatura, e-SMM, e-İrsaliye, e-Arşiv Fatura, e-MM) uygulamalarını kullanan mükelleflerimiz tarafından, Kamu Sertifikasyon Merkezinden temin edilen “Mali Mührün kilitlenmesi” durumunda; https://mbireysel.kamusm.gov.tr linkine giriş yapılarak, kilit çözme ve yeni şifre belirleme işlemi gerçekleştirilebilir.
Konuyla ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.
Müşterilerinizi konu hakkında bilgilendirmenizi rica ederiz.

GO 3 Sürüm Fark Maddeleri
Muhasebe

1-Muhasebeleştirme İşlemindeki "Muhasebe Fişi Satır Açıklaması" Filtresine "Cari hesap kodu" Eki
Satış, Satınalma, Banka, Kasa ve Cari Hesap Fişlerinde muhasebeleştirme işlemi içerisinde filtreler alanında yer alan "Muhasebe Fişi Satır Açıklaması" seçeneklerine "Cari Hesap Kodu" filtresi eklenmiştir.

Tiger 3 Enterprise Sürüm Fark Maddeleri
Satınalma/ Satış
1-Sipariş Hareketi Aktar İle Açılan Pencerede Üretici Kodu
İrsaliye/ Fatura F9 menüsündeki Sipariş Hareketi Aktar filtreleri sonrası gelen Sipariş Aktar penceresine Üretici Kodu alanı eklenmiştir.
2-Satış/Satınalma Fatura Dökümü Raporlarına Grup Şirketi Kodu Filtresi
Satınalma ve Satış Fatura Dökümü raporlarına "Grup Şirketi Kodu" filtresi eklenmiştir.

START ile satış, stok ve maliyet gibi kritik bütün işlemlerinizin takibini, kontrolünü ve analizlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. İşlerinizde zaman tasarrufu sağlayacağınız gibi, işlerinizi kolayca takip edebilirsiniz.Logo yazılımın başlangıç seviyesinde olan yazılımı ticaret hayatına başlangıç yapan yatırımcılar için ideal bir muhasebe programı olacaktır.start_logotype.png

Logo ürünleri destek  hizmetleri Logo yazılımın önerdiği sertifikalı bayiler tarafından sağlanmaktadır.Logo bayileri olarak Türkiyenin bütün illerine online destek hizmeti sağlamaktayız.Logo online uzak destek verdiğimiz iller listesi sırlanmıştır.Bu destek  hizmetinde yararnlanmak için  0212 510 58 68 nolu hattı arayabilir veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail olarak ulaşabilirsiniz.Logo çözümlerine yönelik telefonla desteği içeren Logo Tele-Destek hizmeti, Logo kullanıcıları ve Logo İş Ortakları'na yönelik olarak Teknik Destek Uzmanları tarafından sunulmaktadır. Pazar günleri hariç diğer günler, 09.00-18.00 saatleri arasında uygulanmaktadır. Sizlere en yakın logo bayileri destek almak için bizmle temasa geçebilirsiniz.

500 LOGO KONTÖR 420 TL 0,84 TL
1000 LOGO KONTÖR 780 TL 0,78 TL
2000 LOGO KONTÖR 1440 TL 0,72 TL
5000 LOGO KONTÖR 2.880 TL 0,52 TL
10000 LOGO KONTÖR 4.200 TL 0,42 TL
25000 LOGO KONTÖR 9000 TL 0,36 TL
100.000 LOGO KONTÖR 21.600 TL 0,21 TL
250.000 LOGO KONTÖR 45.000 TL 0,18 TL
500.000 LOGO KONTÖR 78.000TL 0,15 TL
1.000.000 LOGO KONTÖR 120.000 TL 0,12 TL
     

1. e-LogoHizmetsatışları, ”e.logo.com.tr” üzerindengerçekleştirilmektedir.

Yeni nesil teknolojilerle geliştirilen j-platform rol bazlı kişiselleştirilebilir masaüstü, ürün içi arama motoru gibi özellikleri ve app-in-app yaklaşımını estetik tasarımla buluşturarak kullanım kolaylığı sağlar.
j-platform'a işletmelerin ihtiyacına göre istenilen fonksiyon dahil edilebilir, eş zamanlı kullanıcı sayıları istenilen şekilde artırılabilir. Tek merkezden yönetilebilen j-platform ile merkez ve şube yapılanmasına sahip şirketlerin farklı lokasyonlarındaki kullanıcıları sisteme eş zamanlı olarak uzaktan erişim sağlayabilir, birbirleri ile bağlantılı olarak çalışabilirler.Logo j-guar ürün yelpazesi oldukça geniş içeriği sahip bir java platformunda yazılmıştır.
Logo’nun İnsan Kaynakları, İş Analitiği, CRM Çözümleri gibi birçok tamamlayıcı uygulamalarıyla tam entegre şekilde çalışabilen j-platform ile işletmeler tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilir, kurumsal süreçler iyileştirilerek iş verimliliği artırılabilir.
Modüler yapıda zengin fonksiyon kümesine sahip j-platform ile;

 

Logo GO3, Tiger, Tiger3 programında İhracat BEDELSİZ e-Fatura düzenleme
Bildiğiniz gibi Logo Go3, Tiger, Tiger3 programlarında Bedelsiz İhracat Faturalarının 13.07.2017 tarihi itibariyle kağıt/e-arşiv fatura olarak düzenlenmesine olanak tanınmıştı.

Logo Yazılım E-İrsaliye

E- İrsaliye Nedir?
e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile aynı nitelikte fakat dijital ortamda düzenlenen bir modeldir. e-irsaliye, veri format ve standardı GİB tarafından belirlenen, 213 Sayılı VUK gereği bir irsaliyede yer alması gereken bilgileri barındıran, satıcı ve alıcı arasında ki iletimin merkezi bir platform (GİB) üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.
E-irsaliye yeni bir belge türü olmayıp, kağıt irsaliye ile aynı hukuki niteliklere sahip olacaktır.

Go3/ Tiger Plus/Tiger3/ Tiger Enterprise/Tiger3 Enterprise Ürünlerinde e-Fatura SGK Uygulaması

05.03.2010 tarihinde yayımlanan 397 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu  Genel Tebliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu 01.10.2017 tarihinden itibaren elektronik fatura (e-fatura) uygulamasına dahil oldu. Elektronik fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin belirtilen tarihten itibaren Sosyal Güvenlik Kurumuna düzenleyecekleri faturaları elektronik ortamda e-Fatura olarak göndermeleri gerekmektedir. SGK’ ya fatura düzenleyen mükellefler, e-fatura olarak keseceklerdir.

e-Fatura SGK kapsamına giren mükellefler, e-Fatura mükellefi olup SGK’ya fatura kesecek olması gereken kuruluşlardır. Mükellef e-Fatura kullanıcısı değil ve SGK’ya fatura kesiyorsa e-Fatura SGK Uygulaması kapsamına girmemektedir.

Go3/ Tiger Plus/ Tiger3/Tiger Enterprise/Tiger3 Enterprise ürünlerinde e-fatura SGK uygulaması için 2.46.01.00 ve sonrası versiyonlara geçiş yapılması gereklidir.

Logo yazılım ailesi olarak  bireysel emeklilik tarafında avivasa ve anadolu hayat emeklilik ile anlaşma yapmıştır.Bu anlaşmayla sayesinde Logo bordro plus ,logo tiger hr ve logo jguar hr ürünlerinde online bes kontrolü yaparak kullanıcılara anlık sorgulama olanağı doğmuştur.

Logo connect versiyon değişim notları 2.45

Masraf satırı olan İhracat e-Faturaları GTIP kod bilgisi olmadığı için şematron hatası almaktaydı, masraf satırları için GTIP kod bilgisi aranmayacak şekilde geliştirme yapılarak sorun çözüldü.
 Bölgeye ihracat faturalarının Gümrük'e iletilebilmesi için geliştirme yapılmıştırSerbest bölgeye ihracat faturası girişinde seçilen cari hesap kartı içerisinde "e-Fatura Gümrük" işaretli ise "Fatura Tipi" öndeğer "e-Fatura" set edilir ve F9 "e-Fatura Bilgileri" ekranında "Gümrük'e Gönder" parametresi aktif olur.Cari hesap kartında "e-Fatura Gümrük" işaretli değilken, fatura üzerinden "Fatura Tipi" ve F9 "e-Fatura Bilgileri" alanlarına manuel müdahale edilerek faturaların Gümrük'e gitmesi sağlanabilir.

 Banka Fiş türleri arasına 'Bankadan Gider Pusulası' fiş türü eklenmiştir.
Cari Hesap Kartında sadece e-Gümrük seçeneği işaretli olduğunda ihracat faturası öndeğer e-Fatura tipinde gelmesi sağlanmıştır. 

Millileştirme fişi içerisinde millileştirme şekli genel olduğunda ve birden fazla dosya hareketleri aktarıp kaydettikten sonra tekrar değiştir ile girip kaydet yapıldığında tekrar değiştirle girilmek istendiğinde değiştirmeye izin vermiyordu düzeltildi ve işlem yapılabilmesi sağlandı. 

 

Değerli İş Ortaklarımız,

İhracat yapan e-Fatura mükelleflerinin e-Fatura oluşturma zorunluluğunun 01 Temmuz 2017 itibarıyla başlayacağını hatırlatmak isteriz.

Tiger Ürün Grubunda (Tiger Plus/Tiger 3, Tiger Enterprise/Tiger 3 Enterprise) ihracat e-fatura gönderimi için yapılması gerekenler:

Logo Mobile ürününün sonlandırılması hakkında duyuru

Logo Mobile ürünü 22 Mart 2017 tarihinde sonlandırılacak ve bu tarih itibarıyla ürünle ilgili herhangi bir geliştirme yapılmayacaktır. Ürünün hata giderici sürümleri ve teknik desteği ise 22 Mart 2018 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarih sonrasında, ürünle ilgili verilen tüm hizmetler sonlandırılacaktır.

 

Cari hesap fişi ile borç takip penceresindeki tutarı farklı olan kayıtların tespiti ve düzeltilmesi

Logo Go Plus, Logo Go3, Logo Tiger Plus, Logo Tiger 3 ürünleri için yapılan güncelleme olan 2.43.00.00 sürümünde hatalar oluşmuştur.

Hata : Yeni eklenen cari hesap fişlerine değiştir ile girilip tutar değiştirildiği durumda borç takip penceresinde ilgili fişe ait tutarın güncellenmediği görülmüştür.

Çözüm : Logo FTP sitesinde bulunan ilgili ERP yazılımına ait 2.43.00.01 ara sürümünün indirilmesi ve sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bu ara sürüme geçiş sonrasında, Cari hesap fişlerini kullanan müşterilerimizde aşağıdaki sorgu ile cari hesap fişi ile borç takip penceresinde tutar farklı olan kayıtlar tespit edilebilir.

Bu kayıtlar tespit edildikten sonra ilgili fişlerde tekrar değiştir - kaydet yapılması tutarların güncellenmesini sağlayacaktır. SELECT
C.LOGICALREF AS 'Cari_Ref',
C.CODE AS 'Cari_Kodu',
C.DEFINITION_ AS 'Cari_Ünvanı',
CL.LOGICALREF AS 'LineREF',
CASE WHEN CL.MODULENR=5 THEN 'CARİ' END AS 'Modül',
CL.TRCODE AS 'Fiş_Türü',
CL.TRANNO AS 'FişNo',
CASE WHEN CL.TRCURR=0 THEN 'YerelParaBirimi' WHEN CL.TRCURR=1 THEN 'USD' WHEN
CL.TRCURR=20 THEN 'EURO' WHEN CL.TRCURR=160 THEN 'TL' ELSE 'Diğer' END AS 'Döviz_Türü',
CASE WHEN CL.TRCURR=0 THEN CL.AMOUNT ELSE CL.TRNET END AS 'Line_Tutar',
PY.FICHEREF AS 'Payt_Ficheref',
PY.TRCURR AS 'Payt_Döviz_Türü',
PY.P_TOTAL AS 'Payt_Tutar (Hatalı)'
FROM
LG_FFF_DD_CLFLINE CL WITH(NOLOCK)
LEFT OUTER JOIN LG_FFF_CLCARD C WITH(NOLOCK) ON CL.CLIENTREF=C.LOGICALREF
INNER JOIN
(
SELECT
CARDREF, MODULENR, FICHEREF, TRCURR, SUM(TOTAL) AS P_TOTAL
FROM
LG_FFF_DD_PAYTRANS WITH(NOLOCK)
WHERE
MODULENR=5
GROUP BY
CARDREF, MODULENR, FICHEREF, TRCURR
)
PY ON CL.LOGICALREF=PY.FICHEREF AND CL.MODULENR=PY.MODULENR AND CL.TRCURR=PY.TRCURR
WHERE
PY.MODULENR=5
AND ABS(CASE WHEN CL.TRCURR=0 THEN CL.AMOUNT ELSE CL.TRNET END - PY.P_TOTAL)>0.01 FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi)

 

Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı 01 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe girmek üzere TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmıştır.

Yasalaşan BESotomatik katılım uygulaması, işyeri bazında özel emeklilik planlarına yönelik bir uygulamadır. Çalışanların otomatik olarak bir emeklilik planına dahil edilmesi ve ilgili kişilere belirli şartlar çerçevesinde plandan çıkma imkanı verilmesi esasına dayanaktadır. 45 Yaş altındaki çalışanları kapsamaktadır.

BES otomatik katılım uygulaması şirket çalışan sayılarına bağlı ve kademeli olarak 2017 yılında uygulamaya alınmıştır. Genelge ve sistemle ilgili diğer bilgilere http://www.bireyselemeklilik.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Otomatik Katılım Kademeli Geçiş

Tarih              -         Firma Çalışan Sayısı
01.01.2017    -         1.000 +
01.04.2017    -         250 - 999
01.07.2017    -         100 - 249
01.01.2018    -         50 - 99
01.06.2018    -         10 - 49
01.01.2019    -         5 - 9

Bireysel Emeklilik BES işlemleri için Logo BordroPlus 4.41.01.00 Ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürüm kapsamında bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım işlemleri ile ilgili geliştirmeler yapılmıştır. İlgili ara sürüm dosyalarına ftp sitemizden , bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım işlemleri ile ilgili dokümana ise support.logo.com.tr adresimiz üzerinden veya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Not: Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

İletişim

  Email us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  +90.212.5105868

   +90.212.5109839

   Yenidoğan Mh. 45/3 Sk. No:15/5 Zeytinburnu / İSTANBUL

Follow us