Logo Destek

Logo E-Fatura Kullanımı

Logo Go Plus, Logo Tiger Plus, Logo Tiger Plus Programlarında E-Fatura Uygulamaları
Türkiye 2013 yılın Eylül ayından itibaren yeni bir döneme daha girdi. 10 yıla yakın bir zamandır e-devlet dönüşüm projeleri hız kesmeden devam ediyor.

Gelir idaresi başkanlığı (Maliye) tarafından fazlara ayrılarak uygulanan VEDOP (Vergi otomasyon Projesi) kapsamında son olarak getirilen uygulama ile artık belli kriterleri sağlayan firmalara e-fatura kullanma zorunluluğu getirilmiştir. Basit olarak ifade etmek gerekirse 2011 yıl sonu cirosu (Gelir Tablosunun en üstünde yer ala KDV hariç Brüt Satış) 10 milyon TL'nin üzerinde olan firmalar e-faturaya 2013 yılı sonuna kadar geçmek zorundadırlar. İsteğe bağlı olarak e-fatura kullanmak isteyen firmalar da Gelir idaresi başkanlığına başvuruda bulunabilirler. Posta-Kargo Masrafları, Faturanın ulaşıp ulaşmadığı, Kabul edilip edilmediği, yurt genelinde sağlanacak kağıt tasarrufu vb bir çok etken göz önüne alındığında çok faydalı bir uygulama olduğu ilerleyen yıllarda daha iyi anlaşılacaktır.

Muhasebe, Finans, Personel ve Sektörel birçok alanda 30 yıldır firmaların en büyük destekçisi olan Logo, e-fatura yazılımı ile yeni dönemde de en büyük yardımcınız olmaya devam edecektir.

Açıklamalar:
e-fatura (Satış) Logo programı içerisindeki normal fatura ekranından hazırlanacaktır.

 1. Siz e-fatura kullanmak zorunda iseniz ve Müşteriniz de e-fatura kullanıcısı ise size MUTLAKA e-fatura düzenlemek zorundasınız.
 2. Siz e-fatura kullanmak zorunda olmanıza rağmen eğer müşteriniz e-fatura kullanıcısı değilse bunlara kağıt fatura kesmeye devam edeceksiniz.

10.10.2013 tarihi itibariyle e-fatura kullanıcı listesinde 608 adet firma bulunmaktadır.(http://efatura.gov.tr/efaturakayitlikullanicilar.html) 2013 yılı sonuna kadar bu sayı katlanarak artacaktır. Sistem üzerinden e-faturaların Kabul/Red/İade işlemleri de yapılabilmektedir.

E-Fatura Süreçleri:
İşletmenin E-Faturaya geçiş süreci sırasıyla aşağıdaki maddeler şeklinde olacaktır.

 1. GİB Başvuru
 2. Mali Mühür Alınması-Dijital imza
 3. Logo e-fatura Yazılımının satın alınması
 4. Logo e-faturanın sistemde yapılandırılması
 5. Kullanmaya başlama.

Logo Entegrasayonu:
Logo e-fatura uygulamasının Aşağıdaki logo programları ile entegre olarak çalışmaktadır.

 1. Go Plus
 2. Tiger Plus
 3. Tiger Enterprise
 4. J-Guar

Fiyatı:
Düzenlediğiniz fatura hacmine ve kaç firma için kullanacağınız gibi kriterlere göre farklılık göstermektedir. Detay için lütfen bizi arayınız  0212 510 58 68

Dökümanı okumak ve PDF formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız...  E-Fatura detaylar...

İletişim

  Email us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  +90.212.5105868

   +90.212.5109839

   Yenidoğan Mh. 45/3 Sk. No:15/5 Zeytinburnu / İSTANBUL

Follow us