Logo Destek

Logo bakım işlemleri

 

Bakım İşlemleri.

Yatay menüde Dosya seçeneği altında yer alan Bakım İşlemleri ile veri toplamlarınızı güncelleyebilir, cari hesaplara ait tüm ödeme / tahsilat bağlantılarını iptal edebilir, faturalarınızı toplu olarak güncelleyebilir, programı kullanan terminallerin performansını test edebilirsiniz. Ayrıca, tüm bu işlemleri anlık olarak raporlayabilirsiniz.Veri Toplamları.Bakım İşlemleri penceresinde yer alan bu seçenek ile Hizmet, Cari Hesap, Banka ve KasaToplamları borç / alacak bakiyeleri doğrultusunda güncellenir. İlgili seçenekler tıklandığında ekrana filtreleme penceresi gelir. Güncellenmesi istenen kayıt “Kod” filtre satırında seçilir. Yedekleme filtre satırında “Evet” seçiminin yapılması durumunda mevcut toplamların yedeği _BCK tablosunda tutulur.

Kart Grup Sayısı filtresi toplam servisi çalıştırılırken kayıtlar için kaç sorgu çalıştırılacağını belirtmek için kullanır. (Öndeğeri 1dir) Örneğin, 1 verildiğinde toplam servisi her bir kayıt için tek tek çalıştırılır (Bu, servisin herhangi bir durumda kesilmesi halinde hangi kayıtta kalındığı bilgisine ulaşılabilmesini sağlar; performansı düşürebilir); 1000 verildiğinde, 1000 adet kart için tek bir sorgu çalıştırılır. 

Statü filtresi, toplam servisinin “Kullanımda” ya da “Kullanım Dışı” olan kayıtlar için çalıştırmak amcacıyla kullanılır.

 

Veri Bağlantıları

Ödeme Tahsilat Veri Bağlantıları.Bakım İşlemleri / Veri Bağlantıları altında yer alan bu seçenek borç kapama işlemlerini iptal etmek için kullanılır. Filtreleme penceresinde ödeme / tahsilat bağlantıları iptal edilmek istenen cari hesaplar tür, kod, unvan ve özel kodu satırlarından seçilir. İşlem sonunda işlemin gerçekleştiği tarihi, kontrol bilgilerini ve ilgili cari hesapları listeleyen Bakım İşlemleri Raporu otomatik olarak ekrana gelir.

 

Fatura Güncelleme Bakım İşlemleri / Veri Bağlantıları altında yer alan Fatura Güncelleme işlemi, herhangi bir nedenle fatura satırlarının yeniden hesaplanmasının gerektiği durumlarda, faturanın satır tutarları, net toplamı ve browser tutarlarında güncelleme yapılabilmesi amacıyla kullanılır.Filtreleme ekranında güncellenmesi istenen satınalma ve / veya satış faturaları belirtilir ve yine filtre satırında belirtilen tarih aralığındaki faturalar için güncelleme işlemi başlatılır.Not: Fatura güncelleme servisi, ödeme tahsilat hareketlerini etkilememektedir. 

Diğer İşlemler

Veri Tabanı Performans Testi Bakım İşlemleri / Diğer işlemler altındaki Veri Tabanı Performans Testi seçeneği programa bağlanan terminallerde veri tabanı ile ilgili performansı test etmek amacıyla kullanılır.

Test başlatıldığı zaman kullanılan firma için database e LG_XXX_PERFTEST tablosu eklenerek 10000 kayıt için INSERT, UPDATE ve DELETE queryleri çalıştırılmaktadır. 

Yaklaşık 4-5 dakika sürer. Test sırasında kullanıcılar performans sorunu yaşayabilirler.

 

İletişim

  Email us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  +90.212.5105868

   +90.212.5109839

   Yenidoğan Mh. 45/3 Sk. No:15/5 Zeytinburnu / İSTANBUL

Follow us