0212 510 58 68

Logo Mağaza satış ekranı

e-Fatura / e-Arşiv Faturası ile İlgili Alanlar:

e-Fatura uygulamasının kullanılması durumunda, cari hesabın e-fatura kullanıcısı olarak kaydedilmesi ve dolayısıyla oluşturulan faturaların e-fatura olarak kesilebilmesi için öncelikle Müşteri Bilgileri penceresinde Logo Connect sekmesindeki alanlara ilgili bilgiler girilmelidir. Cari hesabın e-fatura kullanıcısı olması durumunda bu sekmedeki e-Fatura Kullanıcısı seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. Bu seçenek, çalışılan firmanın e-fatura kullanıcısı olması halinde aktif olur. e-Arşiv faturaları için çalışılan firmanın e-arşiv kullanıcısı olması yeterlidir.

Faturalama Türü: Faturanın ne şekilde kesileceği fatura başlığındaki Kağıt Fatura, e-Fatura, e-Arşiv Faturası ya da e-Arşiv İnternet seçeneklerinden biri seçilerek belirlenir. Cari Hesap alanında yapılan seçime göre seçenekler değişkenlik gösterir.

Kağıt Fatura: Firma e-fatura kullanıcısı, faturaya seçilen cari hesap e-fatura kullanıcısı değil ise veya firma e-fatura kullanıcısı değil ise bu seçenek gelir.
mağaza_satış_konsolu.png

Logo yazılım mağaza satış işlemleri

Mağazadaki satış terminalindeki kullanıcı kod ve şifresini girerek satış işlemlerini başlatır.

Satış noktasındaki elemanın satış görevlisi olduğu, kullanıcı kodu ve çalışacağı firma bilgileri kullanılan Logo uygulamasında Yönetim program bölümünde tanımlanır.

Kullanıcı adı ve şifresi girilip "Tamam" düğmesini tıkladığınızda Satış Konsolu karşınıza gelecektir.
mağaza_satış.png

Logo Bordro 687 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Nasıl Uygulanır?

Logo Bordro Plus programında 687 Kanun Hükmünde Kararname ile sunulan teşfik için neler yapılmalıdır?

Resmi Gazetede 29974 sayı ile yayımlanan KHK/687 – 4447 Sayılı Kanun Prim Desteği ve GV Stopaj Desteği ile ilgili Bordro Plus ürününde yapılması gerekenler aşağıda dikkatinize sunulmuştur. KHK 687 mevzuatı için tıklayınız.

 Bordro Plus'ta yapılacak işlem adımları şunlardır :

 1. Ayarlar/Tip Tanımları/Sgk İndirim Kanunları bölümünden personellerin tabi olduğu kanun numarası tanımlanmalı ve sicil kartına seçilmelidir.
 2. Aşağdaki alanlar tahakkuk listesinde tanımlı alan yapılarak kanundan yararlanan sicillerin teşvik tutarı rapora listelenir.
  1. 687 Sgk Teşviği:
   Tür:Sayı
   Formül: IF([İndirim Kanunu]=12,22.22*[SGK Gün Sayısı],

  2. 0687 gelir vergisi matrahı:
   Tür:Sayı
   Formül:[Normal SGK Taban Matrahı]-([Normal SGK Taban Matrahı]*0.15)

  3. Gelir Vergisi Teşviği
   Gelir Vergisi teşviği açısından mevzuatta iki farklı yorum yapılabilmektedir. Kullanıcılarımız; Mali Danışmanlarından alacağı bilgi ve yoruma göre uygulayacağı yöntemi belirleyerek aşağıdaki alanlardan birini rapora tanımlamalıdır.

  4. 1. Yorum:
   Gelir vergisi teşviği hesaplanırken kişinin çalıştığı güne bağlı olarak; asgari ücret üzerinden hesaplanan gelir vergisinden AGİ tutarının düşüldüğünde, tutar 0’dan küçük ise gelir vergisi teşvik rakamı 0 olarak hesaplanmalıdır.

   1. Yoruma göre tanımlanması gereken alan şudur:

   1. 687 Gelir Vergisi Teşviği :
    Tür:Sayı
    Formül: IF([İndirim Kanunu]=12,IF(([687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100)-[Asgari Geçim İndirimi Tutarı])>0,[687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100)-[Asgari Geçim İndirimi Tutarı],0),0)

  5. 2.yorum:
   Gelir vergisi teşviği hesaplanırken kişinin çalıştığı güne bağlı olarak; asgari ücret üzerinden hesaplanan gelir vergisinden AGİ tutarı düşüldükten sonra kalan tutar 0’dan küçük ise :

   Personelin ilgili aydaki puantajına bakılarak gelir vergisi normal tutarı ve çalışılan güne bağlı olarak hesaplanan asgari ücretin gelir vergisi tutarı karşılaştırılır. Küçük olan rakam gelir vergisi teşviği olarak yansıtılır.

   Örneğin: 3000 TL brüt maaş alan bir personel ilgili ayda 22 gün çalışmıştır,
   Personelin gelir vergisi tutarı : 100,53
   Personelin AGİ tutarı = 179,97 TL
   Gelir vergisi teşviği formülüne göre;
   22 günlük asgari ücret üzerinden hesaplanan gelir vergisi = 166,20
   Asgari ücret üzerinden hesaplanan gelir vergisi - Personelin AGİ Tutarı : 166,20 -179,97= - 13,77
   Ulaşılan değer 0'dan küçük olduğundan;
   Personelin hesaplar penceresindeki gelir vergisi tutarı (normal) = 100,53 TL
   Asgari ücret üzerinden hesaplanmış gelir vergisi tutarını = 166,20 TL karşılaştırır ve küçük olan rakamı teşvik tutarı olarak rapora yansıtır.
   Örneğimize göre rapora yansıyacak gelir vergisi teşvik tutarı 100,53 < 166,20 olduğundan 100,53 olacaktır.

   2. Yoruma göre yapılması gerekenler şunlardır :

   1. 687 Gelir vergisi Teşviği :
    Tür:Sayı
    Formül: IF([İndirim Kanunu]=12,IF(([687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100)-[Asgari Geçim İndirimi Tutarı])>0,[687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100)-[Asgari Geçim İndirimi Tutarı],MIN([Normal Gelir Vergisi],[687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100))),0)

Bordro Plus programınızda 687 Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili olarak yapılması gereken işlem adımları ve raporlarda kullanılacak tanımlı alanlar yukarıda anlatılmıştır. Bu alanları konusunda teknik destek alamak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Logo e-Fatura Şablon Güncelleme

Gelir İdaresi tarafından yayınlamış olan kılavuzlara istinaden yapılan en güncel dönüşüm şablonu ile Logo connect progrmı üzerinden e-fatura gönderilmesi gerekmektedir. En güncel dönüşüm şablonu kullanımı için Logo Connect ürünü Seçenekler/Genel Parametreler içerisindeki “güncellemeler otomatik yüklensin” parametresi mutlaka açık bırakılmalıdır. Gelir İdaresi tarafından yapılan güncellemelerin Logo Connect programına yanstımasını sağlamak için aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekemktedir.

 1. Logo Connect Programı açılır.
 2. Seçenekler --> Genel Parametreler ekranından "Güncellemeler Otomatik Yüklensin" seçeneği işaretlenir.
 3. Logo Connect programı kapatılır.
 4. Logo Connect SYS programı yönetici olarak çalıştırılır.
 5. "Çalışma Alanları" tıklanır.
 6. Çalışma alanı üzerinde sağ tıklayıp “Güncelleme Sihirbazı” seçeneği seçilir.
 7. Açılan pencerede “Güncellemeleri kendim seçmek istiyorum” seçeneğini işaretledikten sonra “İleri” butonuna basılır.
 8. Güncelleme seçeneklerinden “Tümünü seç”  seçeneğini seçip “ileri” butonuna basılır.
 9. İşlemler başarılı şekilde tamamlandığında” Güncelleme tamamlandı” yazısını göreceksiniz. Sonrasında Connectsys yi kapatıp, Connect.exe ile çalışmanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

e-fatura şablonunu güncelleme işlemi için daha fazla bilgi almak ve işlemi uzaktan destek kullanarak teknik ekibimizle birlikte yapmak isterseniz iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

GO3 ve Tiger3 Masaüstü Font Rengi Değiştirme

 Logo Go3, Logo Tiger3 ve diğer 3Serisi Ürünlerde Font Rengi Değiştirme yapılabilmektedir.

2.41.00.00 sürüm ile 3 serisi ürünlerde fontların rengi değiştirilebilmektedir. Bunun için F9- Font Seçim ekranına 'Font Rengi' alanı eklenmiştir. Alt bar,üst bar ve masaüstü kısayollarının yazı fontlarının renklenmesi sağlanmıştır.

Font rengi değişimi için,masaüstünde sağ mause seçeneklerinde Font Değiştir seçilir. 

Açılan Font Seçimi penceresinde Font Rengi alanından renk seçimi yapılır.Yapılan renk seçimi ile üst bar, alt bar ve masaüstü kısayollarının fontları bu renge göre değişir. Yapılan renk seçimi, tüm firmalar ve kullanıcılar için geçerli olmaktadır.

Logo çek senet raporu

Logo Programında Müşteri veya Kendi Çek/Senet Raporu alma,

Logo programında müşteri veya kendi çek/senet raporumuzu almak için çek ve senet işlemleri menüsünden durum bilgilerine tıklayarak seçim yapıyoruz. Karşımıza çıkan filtreleme ekranından raporunu almak istediğimiz çek seri numarası, vade aralığı gibi filtrelemelerini yaparak raporu PDF olarak alabileceğimiz gibi EXCEL ekranında da görüntüleyebiliriz.  Logo Go3, start, Go plus ve Tiger programlarının tümünde raporu alabilmek için aynı yolu izliyoruz. Logo programları  çek/ senet durum raporunda çekin seri numarasını, vadesini, alınan cari hesabın ünvanını, ciro edildiyse ciro edilen banka veya ödeme yapılan cari hesabın ünvanını  görüntüleyebilirsiniz. Logo yazılım olarak özel rapor tasarımınız için yardımcı olabiliriz

Logo malzeme listesi raporu

 

Logo da Malzeme Listesi Dökümü alma,

Logo Malzeme Listesi Dökümü almak için stok işlemleri menüsü altında Malzeme Listesi Dökümüne tıklayarak filtreleme yaparak rapor alabilirsiniz. Malzemelerin türü, statüsü gibi  filtrelemeleri girerek istediğiniz raporu alabileceğiniz gibi dilerseniz Logo yazılım olarak özel rapor tasarımı için yardımcı olabiliriz.

logo_malzeme_listesi_raporu.jpg

 

Logo kdv raporu

Logo da  KDV RAPORU görüntüleme,

Logo KDV RAPORU dökümünde  aylık döküm alabileceğiniz gibi dilerseniz de tüm ayların dökümünü alabilirsiniz. Logo KDV RAPORUN’ da almış olduğunuz faturaların indirilecek kdv’ sini ve satış faturalarınızın hesaplanan kdv  tutarlarını toplam olarak görüntüleyebilirsiniz. Logo KDV RAPORU’ nu PDF formatında alabileceğiniz gibi dilerseniz EXCEL formatında da görüntüleyebilirsiniz. Logo Yazlım olarak karşılaşacağın tüm problemlerde yardımcı olabiliriz.

Logo bordro hesap şablonu

Hesap şablonu tanımlarının kaydedildiği ve izlendiği seçenektir. Hesap şablonları logo Bordro program bölümünde Tanımlar menüsü altında yer alır.
Logo bordro puantaj hesaplamasında kullanılması gerekli olan ekrandır. Ay içinde çalışana değişik ödemeler(maaş ödemesi, ikramiye ödemesi vb.) yapılır. Bu ödemeler için yapılacak puantaj hesaplarında geçerli olacak parametreler farklıdır. Ödemenin türüne göre hesaplamalar için parametreler uygulanması gerekir. Ödemelerin hesaplanması, bordroların ve raporların alınmasında kullanılacak parametreler her personel için geçerli olmayabilir. Ayrıca personele ait puantaj hesaplamalarını her personel için ayrı ayrı yapmak zaman alıcı ve hata payı yüksek olan bir işlemdir. Bu nedenle ödemelerde geçerli olacak parametreleri içeren şablonları hazırlamak ve puantaj hesaplarında bu şablonları kullanmak zaman kaybını önleyecek ve hata payını en aza indirecektir.

Logo yazılım kullanıcı ayarları

 

Öncelikle bu makaleyi okumadan önce logo kullanıcı işlemlerinde yedek almadan ayarları yapmayınız.

Terminallerde çalışan kullanıcıların tanımlandığı ve bağlı olduğu grubun belirlendiği bölümdür. Kullanıcı tanımları menüsüne girildiğinde, gruplarda olduğu gibi burada da LOGO adındaki kullanıcı öndeğer olarak tanımlı gelir.
Yeni kullanıcı tanımı yapmak için Ekle düğmesi tıklanır. Kullanıcı tanımı penceresinde yer alan alanlar ve girilen bilgiler şunlardır:

No: Kullanıcıya verilen numaradır. Yeni bir kullanıcı tanımı yapılırken en son verilen kullanıcı numarasından bir sonraki numara doğrudan bu alana gelir. Gerekirse değiştirilir.
Adı: Kullanıcının adıdır.
Şifre: Kullanıcının programa girerken kullanacağı şifredir.

Logo yazılım garanti bankası entegrasyonu

LOGO-Garanti entegrasyonu ile, bankacılık işlemleri Garanti Bankası hizmet sözleşmesinde yer alan yetkilendirmeye uygun olarak gerçekleştirilir.
Garanti Entegrasyonunun kullanılabilmesi için Sistem İşletmeni bölümünde Kullanıcılar seçeneği altında yer alan Eklenti Yetkilerinde, kullanıcıya Garanti ile çalışma yetkisinin verilmesi gerekir.
LOGO uygulamaları çalıştırıldığında, Garanti Login ekranı açılır.

Logo yazılım ihracat kayıtlı satınalma faturası

 

İhraç mallarındaki maliyetleri düşürmek ve böylelikle ihracatçıların yurtdışındaki pazarlarda rekabet gücünü arttırmak amacıyla, ihraç edilmek koşuluyla yurt içinden temin edilen mallardan KDV tahsil edilmeksizin yapılan alım işlemlerine, çok genel bir ifade ile İhraç Kayıtlı Alışlar denmektedir.
İhraç Kayıtlı Alım işlemlerine ait bilgiler İhraç Kayıtlı Alım Faturaları ile kaydedilir. Alınan hizmete ait bilgiler Alınan Hizmet Faturası ile kaydedilebildiği gibi, İhraç Kayıtlı Alış Faturası ile de kaydedilir. Hizmet satışlarının ihraç kayıtlı alış faturasından kaydedilmesi durumunda satır türü Hizmet olarak seçilir.

Logo yazılım millileştirme işlemleri

Masraf yansıtılan malzemelerin millileştirilmesinin yapıldığı fiş türüdür. Bu fişe malzemeler maliyetli ve gerçek değerleri ile birlikte gelmekte ve bu malzemelerin hem ticari olarak hem de tek düzen muhasebe düzenine göre muhasebeleşmesini sağlar. Bu evrakta gelen malzemeler antrepolara göre gelmektedir.
Millileştirme fişiyle ambara alınan malzemenin giriş maliyetine masraflarda eklenerek gerçek maliyeti belirlenir. Yeni fiş eklemek için Millileştirme Fişleri listesinde “Ekle” seçeneği kullanılır.
Millileştirme Fişleri üzerinden kaydedilen bilgiler şu başlıklar altında toplanabilir:
Başlık Bilgileri

Logo bakım işlemleri

Yatay menüde Dosya seçeneği altında yer alan Bakım İşlemleri ile veri toplamlarınızı güncelleyebilir, cari hesaplara ait tüm ödeme / tahsilat bağlantılarını iptal edebilir, faturalarınızı toplu olarak güncelleyebilir, programı kullanan terminallerin performansını test edebilirsiniz. Ayrıca, tüm bu işlemleri anlık olarak raporlayabilirsiniz.
Veri Toplamları
Bakım İşlemleri penceresinde yer alan bu seçenek ile Hizmet, Cari Hesap, Banka ve Kasa Toplamları borç / alacak bakiyeleri doğrultusunda güncellenir. İlgili seçenekler tıklandığında ekrana filtreleme penceresi gelir. Güncellenmesi istenen kayıt “Kod” filtre satırında seçilir. Yedekleme filtre satırında “Evet” seçiminin yapılması durumunda mevcut toplamların yedeği _BCK tablosunda tutulur.
Kart Grup Sayısı filtresi toplam servisi çalıştırılırken kayıtlar için kaç sorgu çalıştırılacağını belirtmek için kullanır. (Öndeğeri 1’dir) Örneğin, 1 verildiğinde toplam servisi her bir kayıt için tek tek çalıştırılır (Bu, servisin herhangi bir durumda kesilmesi halinde hangi kayıtta kalındığı bilgisine ulaşılabilmesini sağlar; performansı düşürebilir); 1000 verildiğinde, 1000 adet kart için tek bir sorgu çalıştırılır.
Statü filtresi, toplam servisinin “Kullanımda” ya da “Kullanım Dışı” olan kayıtlar için çalıştırmak amcacıyla kullanılır.
Veri Bağlantıları
Ödeme Tahsilat Veri Bağlantıları

Logo bordro sicil kartı nedir?

Sicil kartları personele ait bilgilerin girildiği kartlardır. Çalışanlara ait kimlik bilgilerinin yanı sıra, adres ve çalışma bilgileri, aldığı ücret, ödediği prim ve vergiler ile puantaj hesaplarında kullanılacak bazı bilgiler sicil kartları ile kaydedilir ve izlenir. Kurumda çalışan her personel için ayrı sicil kartı açılır.

Bordro programı kullanılmaya başlandığında, kurumda çalışan personele ilişkin bilgileri kaydetmek için Sicil menüsünde yer alan Sicil Kartları seçeneği kullanılır. Daha sonra işe yeni giren personele ilişkin kimlik bilgileri İşe giriş işlemleri ve Eleman Seçme ve Yerleştirme menüsünden de yapılabilir.

Logo CTRL+L İle Programı Kilitleme

Logo Programlarında CTRL+L tuşları ile programı kilitleme nasıl yapılır?

CTRL + L fonsiyonu ile uygulamayı kilitleme;

Uygulamaya bağlı kullanıcıların, uygulamayı kapatmadan istedikleri herhangi bir zamanda kilitleme işlemi yapabilmeleri sağlanmıştır. Böylelikle ilgili kullanıcının terminal başında olmadığı zamanlarda kendi kullanıcı adıyla açtığı oturumun bir başkası tarafından kullanılması engellenebilecektir. CTRL+L tuşu ile uygulamanın ilgili terminalde kilitlenmesi sağlanır.

CTRL+L Tuşları ile Logoyu Kilitleme

 • Kullanıcı şifresi tekrar girildiğinde uygulama aktif olarak kullanıma açılır. Ancak kilitleme fonskiyonunu çalıştıran kullanıcı tekrar bu oturumu açar. Kullanıcı adı değiştirilemez.
 • CTRL+L özelliği kullanımda iken ilgili terminalde kullanıcı tarafından başlatılan raporlar, batch işlemler çalışmaya devam edecektir.

Go Plus Eğitim

Logo Go Plus Eğitimi;

Kobiler için geliştirilmiş olan Logo Go Plus programının kullanımına ilişkin eğitimler bünyemizde bulunan Logo sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimiz piyasadan edindikleri tecrübeleri kursiyerlere aktarmaktadırlar. Logo Plus eğitimi esnasında yapılan simulasyonlar ve örnekler gerçekci örneklerdir. Go Plus eğitiminin amacı programı aktif olarak kullanmak isteyen kişilere bu yeteneği kazandırmaktır. Eğitim kapsamı şu ana başlıklardan oluşmaktadır:

 • Go Plus Kasa modülü eğitimi
 • Go Plus Stok modülü eğitimi
 • Go Plus Fatura modülü eğitimi
 • Go Plus Cari hesao modülü eğitimi
 • Go Plus Çek/Senet modülü eğitimi
 • Go Plus Banka modülü eğitimi
 • Go Plus Sabit kıymeter (demirbaş) modülü eğitimi
 • Go Plus muhasebe modülü eğitimi
 • Go Plus muhasebeleştirme modülü eğitimi
 • Go Plus Alım / Satım tanımları modülü eğitimi
 • Go Plus diğer işlemler modülü eğitimi

Bağlı bulunduğunuz kurum için toplu olarak yada bireysel olarak Logo Go Plus programı eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Logo Programı Demo Kurulumu

Logo Go Plus programında ve Logo bordro Plus programında demo kurulumu nasıl yapılır?

Logo Go Plus programı ile Logo Bordro Plus programında demo seçeneği bulnmaktadır. Tiger Plus programı ile Tiger Enterprise programlarında ise demo sürümü şirket bilgilerinin logoya iletilmesinden sonra özel olarak gönderilmektedir. Logo programlarında demo seçeneği 1 ay zaman kısıtlı olarak çalışmaktadır. Go programı ile LKS2 programlarında demo sürümü ise 20 kayıt sınırı ile sınırlandırılmıştır. Örneğin 20 adet cari kartı açılabilir, 20 adet fatura kayıt edilebilir vb... Logo yeni nesil lisanslama modeli ile birlikte demo sürümlerinde zaman kısıtı kullanmaktadır. Demo sürümü ile kurulan Lisans servisi internet üzerinden Logo serverlarına bağlanarak lisans kontrolü işlemi yapmaktadır.

Logo programında demo kurulumu yapmak için;

Logo FTP sitesinden güncel olan Go Plus programına ait kurulum dosyaları download edilir. Sıkıştırılmış olan dosyalar herhangi bir klasöre çıkarılır. Sisteminizde daha önceden kurulu olan bir Microsoft SQL Server var ise bu adım atlanır eğer SQL server kurulu değilse SQL server kurulumu yapılır. SQL server kurulumunda mixed mod seçilmesi gereklidir. Rar dosyasından çıkartılan Logo kurulum dosyaları içerisinde bulunan setup.exe dosyası çift tıklanır. Kurulum sihirbazında istenilen adımlar kontrol edilerekl ileri butonu ile kurulum işlemi gerçekleştirilir. Go Plus yada Bordro Plus programında kurulum işleminden sonra masaüstünde ilgili programa ait bir kısayol oluşturulur. Bu kısayol çalıştırıldığı zaman SQL server bağlantı şifresini soran bir pencere açılır (sa kullanıcısına ait şifre). Bu pencereye sa kullanıcısına ait şifre girilir. Ekrana çıkacak sihirbaz aracılığı ile gerekli bölümler doldurulur ve işlem bitirilir. Logo demo programı kurulumu bittikten sonra masaüstünde oluşturulan kısayol kullanılarak programa giriş yapılır. Logo demo programlarında giriş için kullanıcı adı "LOGO" şifre "LOGO" olarak otomatik olarak atanır. Programa girişte bunları kullanmanız gereklidir.

Demo programı ve program özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Tweetler

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  +90.212.5105868
  +90.212.5109839
  Yenidoğan Mh. 45/3 Sk. No:15/5 Zeytinburnu / İSTANBUL

Sosyal Medya